سوالات متداول

شرکت ماشین‌سازان غذای سلامت آینده با برند تجاری یومیل از سال 1400 با هدف تامین و توزیع غذای باکیفیت، بهداشتی، گرم و اقتصادی با روش عرضه توسط وندینگ‌ ماشین (ماشین فروش خودکار) تاسیس گردیده است. در مرداد ماه 1401، یومیل توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به عنوان شرکت خلاق شناخته شد.

وندینگ دستگاهی است که بعد از واردکردن پول و یا کسر اعتبار الکترونیکی مشتری توسط دستگاه وندینگ، محصولاتی از قبیل انواع نوشیدنی سرد و گرم، قهوه، اسنک، نوشابه، انواع بلیت، محصولات بهداشتی و فرهنگی مانند کتاب و سی‌دی و حتی طلا و جواهرات را به ‌طور خودکار به مشتری عرضه می‌کند.

وندینگ ماشین‌های یومیل دستگاه‌های تمام‌خودکاری هستند که با استفاده از روش بدون ضرر تزریق هوای گرم، همانند فرهای سنتی، غذا را به صورت کاملا تازه و گرم برای مدت چهار ساعت در خود نگهداری می‌کنند. به علاوه؛ توانایی تحویل خودکار غذا به مصرف‌کننده و اطلاع موجودی دستگاه به آشپزخانه مرکزی را نیز دارا می‌باشند.

نحوه خرید از وندینگ بسیار ساده است. شما می‌توانید با انتخاب غذای مورد نظر در صفحه نمایشگر لمسی وارد صفحه پرداخت شده و پس از انجام عملیات پرداخت وجه از طریق دستگاهِ کارت‌خوانِ مستقر روی دستگاه، غذای خود را دریافت نمایید.

یومیل طی یک تحقیق و آزمایش میدانی رسپی‌های طلایی و خوش ‌فروش را که مورد پسند طبع ایرانی هست انتخاب و سعی در غنی‌سازی و پخت به سالم‌‌ترین روش ممکن دارد. هر روز یک نوع غذا در داخل دستگاه قرار می‌گیرد و در طول یک هفته غذاهای غیر تکراری توسط دستگاه ارائه می‌شود. همچنین منوی هفتگی در ابتدای هر هفته اعلام گشته و در صورت عدم بروز عوامل غیر مترقبه منو با ترتیب ذکر شده در دستگاه ارائه می‌گردد.

در حال حاضر با توجه به نو پا بودن سیستم شرکت علی‌رغم ارزش ایجادی شبکه یومیل در تامین غذا نظیر حذف هزینه لجستیک غذا برای کارمندان، ایجاد امنیت مجموعه با کاهش عبور و مرور پیک‌ها در سازمان یا مجموعه یا …، این شرکت هیچ گونه هزینه‌ای در جهت استقرار و ارائه سرویس دریافت نمی‌کند.

بر مبنای نرخ مصرف در طول دو هفته آزمایشی، تعداد پرس‌ها و تکرار شارژ مجدد از جانب دفتر مرکزی اعلام می‌گردد.

با توجه به تغییرات لحظه‌ای قیمت مواد اولیه، قیمت‌های اعلامی به شکل روزانه پایش و در صورت نیاز به تغییرات اطلاع‌رسانی و اعلام می‌گردد. لازم به ذکر است یکی از ارزش‌های مهم شبکه ارائه غذای یومیل، عرضه غذا با کمترین حاشیه سود و قیمت حداقلی می‌باشد.

خیر، زیرا غذاها در شبکه یومیل منحصر به یک دستگاه نیست و نوع و قیمت غذا به شکل سراسری و واحد در تمامی دستگاه‌ها در نظر گرفته میشود.

حداکثر ۷۲ ساعت

خیر، مالکیت دستگاه‌ها در انحصار مجموعه یومیل می‌باشد و امکان فروش و اجاره دستگاه‌ها میسر نمی‌باشد.

به عهده مجموعه پذیرنده دستگاه‌ها می‌باشد.

این مدت زمان بسته به وجود دستگاه‌های آماده به کار از ۷۲ ساعت تا یک ماه متغیر است.

 • تماس با کارشناسان بازاریابی از طریق راه‌های ارتباطی ارائه شده در وبسایت (تلفن/ پست الکترونیک)
 • بازدید کارشناسان استقرار از سازمان و محل مورد نظر جهت استقرار
 • جلسه حضوری جهت امضای قرارداد استقرار موقت
 • استقرار دستگاه و آغاز مرحله آزمایشی
 • پس از ۲ هفته، در صورت رضایت طرفین عقد قرارداد میان/ بلند مدت

برای استقرار ماشین‌های فروش خودکار ، باید در زمان درخواست، یک بررسی از محل انجام گیرد. این جزئیات یک الزام اجباری برای متخصصین ماست. این امر تضمین می کند که هیچ مشکلی در دسترسی وجود ندارد و تأیید می‌کند که ماشین در مکان مناسبی قرار می‌گیرد. وندینگ‌های یومیل به برق، آنتن‌دهی اینترنت و تهویه مناسب نیاز دارند و سازمان باید تأیید کند که این شرایط فراهم است.

 • تامین برق مورد نیاز دستگاه
 • تامین لوکیشن مطلوب جهت دسترسی و انتن‌دهی مناسب برای اینترنت (و یا تامین اینترنت)
 • تامین امنیت دستگاه
 • اطلاع‌رسانی مجموعه مبنی بر قرارداد با سرویس غذارسانی دیگر
 • اطلاع‌رسانی مجموعه مبنی بر تغییر تعداد پرسنل
 • امکان تست و عرضه در ساعت‌ها و وعده‌های مختلف برای سنجش نبض بازار و اشراف به ظرفیت فروش در ۲ هفته استقرار آزمایشی